Comisiile de specialitate a Consiliului or.Durle┼čti

Ôäľ Numele,prenumele partidul
Comisia buget ┼či finan┼úe
1 Puiu Victor    PPEM
2 Sofronovici Stefan PL
3 Roșca Vladimir Partidul Socialiștilor din R.Moldova
4 Bostan Emilian PL
5 Pasat Tamara PPEM
Comisia Dezvoltare
1 Merioar─â Eugeniu PPEM
2 Carabut Petru PL
3 Josan Neofit PL
4 Garștea Vladimir PDM
5 Florea Tudor Partidul Socialiștilor din R.Moldova
Comisia Funciar─â
1 Eremeev Iuri   PPEM
2 Zmeu Veaceslav Partidul Politic Mișcarea Populară
3 Paladi Andrei PL
4 Orlov Fiodor PCRM
5 Samson Iurie Partidul Socialiștilor din R.Moldova
Comisia Juridic─â
1 Cu╚Ťulab Victor PL
2 Olan Marcel Consilier independent
3 Stegari Alexandru PPEM
4 Cebotari Victor Partidul Socialiștilor din R.Moldova
5 Orlov Alexandr Partudul Politic ”Partidul Nostru”
Comisia Cultur─â
1 Caciuc Lucia PL
2 Pavlov Vitalie PLDM
3 Crudu Diana Consilier independent

 

Componen╚Ťa nominal─â a Comisiei Administrative pe  lîng─â Prim─âria or.Durle┼čti

  1. Vice-primar al or. Durle┼čti
  2. Juristul Priimăriei or.Durlești
  3. Specialistul in amenajare a Priimăriei or.Durlești
  4. Arhitectorul Priimăriei or.Durlești
  5. ┼×eful CS Durle┼čti, dl ╚śtefan Vîrtosu
  6. Stegari Alexandru, consilier local
  7. Orlov Fiodor, consilier local
  8. Samson Iurie, consilier local
  9. Cu╚Ťulab Victor, consilier local

Componen┼úa nominal─â a Comisiei de licita┼úie a Consiliului or.Durle┼čti pentru organizarea ┼či desf─â┼čurarea licita┼úiilor funciare

  1. Vice-primar al or. Durle┼čti
  2. Juristul Primăriei or.Durlești
  3. Pasat Tamara, consilier local
  4. Merioar─â Eugeniu, consilier local
  5. Stegari Alexandru, consilier local
  6. Orlov Alexandr, consilier local
  7. Orlov Fiodor, consilier local
  8. Bostan Emilian, consilier local
  9. Cebotari Victor, consilier local
  10. Morgoci Victor, consilier local
  11. Garștea Vladimir, consilier local

Componen╚Ťa nominal─â a Comisiei pentru acordarea  ajutoarelor materiale, din Fondul de Rezerv─â al Prim─âriei or.Durle┼čti

  1. Primarul or.Durle╚Öti, dl Eleonora ╚śaran
  2. Secretarul Consiliului or. Durle┼čti, dl Andrei Balan
  3. Contabil șef al Priimăriei or.Durlești, dna Larisa Vitiuc
  4. Asistentul social al Primăriei or.Durlești, dna Angela Tanas
  5. Asistentul social al Primăriei or.Durlești, dna Larisa Munteanu
  6. Stegari Alexandru, consilier local
  7. Roșca Vladimir, consilier local

Componen╚Ťa nominal─â a Consiliului pentru Protec┼úia drepturilor copilului  pe lîng─â Prim─âria or.Durle┼čti

  1. Vice-primar al or. Durle┼čti
  2. Juristul Priimăriei or.Durlești
  3. Asistentul social al Primăriei or.Durlești, dna Angela Tanas
  4. Asistentul social al Primăriei or.Durlești, dna Larisa Munteanu
  5. Reprezentantul Centrului de S─ân─âtate, ora╚Öul Durle╚Öti, dna V. Japeleu       
  6. Vicedireector al Liceului teoretic “ Hyperion“, dna A. Ralea
  7. Vicedirector al Liceului Teoretic “Durle╚Öti”, dna L.Topal
  8. Caciuc Lucia, consilier local
  9. Olan Marcel, consilier local
  10.  Florea Tudor, consilier local
  11. Zmeu Veaceslav, consilier local